Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


Објавено 04 септември 2013, 11:02, во Европа
Share |
Print page

ИКЕА ќе го забави ширењето на мрежата

ИКЕА ќе го забави ширењето на мрежата

Шведскиот производител на мебел Икеа има намера да го забави темпото на ширење на мрежата на продажни објекти во светот.

Компанијата поголемо внимание ќе посвети на квалитетот на постоечките продажни места – рече новиот извршен директор на компанијата Петер Агнефјол, во интервју за Фајненшел тајмс.

Неговиот претходни на тоа место, Микаел Улсон, пред компанијата постави цел да отвара 20 до 25 продавници годишно. Според податоците на британскиот весник, оваа година се отворени само пет нови продажни објекти.


КОМЕНТАРИ

Коментирај

РЕКЛАМИ


КАПИТАЛ НЕДЕЛНИК

Капитал 783


РЕКЛАМИ

Капитал изданија